szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A tatabányai kórházban dolgozó férfi a koronavírus-járvány első ismert áldozata az egészségügyben dolgozók körében.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Közel húsz éve dolgozott a tatabányai Szent Borbála kórházban beteghordóként az a 41 éves férfi, aki a kormányzati tájékoztató oldal szerint a koronavírus-járvány 256. magyar áldozata. A férfi felesége – akit nagyon megvisel a gyász, ezért nem akart kamera elé állni – az RTL Klub Híradójának azt azért elmondta, hogy a férje öt hete került kórházba, akkor látták utoljára.

A férfi haláláról szombaton az országos tisztifőorvos is beszámolt az operatív törzs sajtótájékoztatóján – azt azonban nem árulta el, hogy egészségügyi dolgozóról van szó. Müller Cecília úgy fogalmazott: az áldozat "bélgyulladásos megbetegedésben, baktérium okozta vérmérgezésben szenvedett, erre könnyen rárakódott az újkoronavírus-fertőzés".

A feleség azonban a Híradónak azt mondja, hogy a férjének nem volt alapbetegsége, csak később, a kezelése alatt alakult ki nála az MRSA-fertőzés és bélfertőzés.

Az ugyancsak a tatabányai kórházban dolgozó nő arról is beszélt a csatornának, hogy a kollégái közül összesen 21-en koronavírus-fertőzöttek, 61-en fertőzésgyanú miatt vannak otthon.

Hogy hány kórházban hány egészségügyi dologozó fertőződött meg, nem lehet pontosan tudni. Legutóbb Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt erről a kormányinfón, de pontos számot nem mondott. Annyit közölt, hogy a fertőzöttek nagyjából 10 százaléka dolgozik az egészségügyben, ami megfelel a nemzetközi átlagnak.

(Képünk illusztráció.)