szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Visegrády Zoltán szerint Cserdi korábbi polgármesterének halálával kapcsolatban sok összeesküvés-elmélet született. Most azért állt a nyilvánosság elé, hogy ismertesse a valódi okokat.

Július 14-én hunyt el a Baranya megyei Cserdi polgármestere, Bogdán László, ám halálának körülményeiről hivatalosan továbbra sem tudni semmit. A Bogdán hozzátartozóit képviselő ügyvéd, Visegrády Zoltán szerint a tragikus haláleset kapcsán „mindenféle megalapozatlan összeesküvés-elméletek, legendák születtek”, ezek tisztázására tett közzé bejegyzést hétfőn a közösségi oldalán. Ebben egyebek mellett azt írja,

tény, hogy Bogdán László tragikus halála az általa megkezdett jelentős összegű beruházások meghiúsulásával hozhatók összefüggésbe, melynek oka egy általa kezdeményezett beruházás kapcsán keletkezett pénzügyi elszámolási probléma”.

Visegrády hozzátette: Bogdán László szívügyének tekintette ezeket a beruházásokat, „de minden erejét felőrölte a beruházások megvalósulásának sorozatos kudarca". Az ügyvéd szerint a polgármester búcsúlevelében megnevezett valakit, aki az ügyekkel összefüggésbe hozható.

Az ügyvéd azt is közölte, hogy a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozást rendelt el, hűtlen kezelés elkövetése miatt ismeretlen tettes ellen, illetve hogy a nyomozás jelenleg is tart, de annak érdekeire való tekintettel bővebb felvilágosítást nem adnak. „Bogdán László hozzátartozói pedig nyilvánvalóan nem bírnak tudomással az ügy részleteiről.”

Bogdán László önkezével vetett véget az életének. Halála után időközi polgármester-választást tartottak Cserdiben, amit testvére, Bogdán Gyula független jelölt nyert meg.

Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Amennyiben másvalakiért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.

T. R. Itthon

Iványi Gábor, Setét Jenő és Bogdán László is Wallenberg-díjat kapott

Átadták a Raoul Wallenberg-díjakat szerdán Budapesten. A vészkorszakban magyar zsidók ezreit megmentő svéd diplomatáról elnevezett elismerést olyanok vehették át, akik "példát mutatnak humanizmusból" és sokat tettek a hátrányos helyzetű és diszkriminációt elszenvedő embertársaikért – ismertette Sebes József, a Raoul Wallenberg Egyesület elnöke.