Elon Musk várost építene a Marson, már azt is tudja, miből

Mars kolónia
La Colonisation de Mars - Illustration - Mars Colony : Vue d'artiste d'une base habitee sur Mars. A manned habitat on the surface of Mars ©Mondolithic Studios/Novapix/Leemage
Vágólapra másolva!
A különc milliárdos, Elon Musk, a Tesla és a SpaceX atyja merésznek tűnő kijelentéseivel gyakran hozza zavarba a nyilvánsosságot. Most sem tett kivételt, hiszen az olasz Repubblicának adott interjújában arról beszélt, hogy mindenét eladja azért, hogy a Marson építhessen egy várost. Más szájából döbbenten hallgatnánk a furcsa ötletet, de Musk kijelentésén már meg sem lepődünk. Főként, hogy a vörös bolygóval kapcsolatos terveiről máshol is nyilatkozott a napokban.
Vágólapra másolva!

Mindent egy marsi kolóniára tenne fel

Elon Musk a BitcoinBázis.hu összegzése szerint a következő gondolatokat osztotta meg nem mindennapi ötletéről az olasz lapban az olvasókkal:

"Eladtam az otthonomat Los Angelesben. Két hónapja. Most egy kínaié. És most eladjuk a többi házamat is. Valójában a cég részvényein kívül szinte semmim nem lesz. Igazából csak akkor van szükségem a házra, amikor a gyerekeim velem vannak. Ebben az esetben maximum bérlek egyet. Csak a Tesla és a SpaceX részvényeit szeretném megtartani. Ha a cégek csődbe mennek, akkor személy szerint én is.

- mondta a milliárdos vállalkozó.

Musk ennél kicsit reálisabb célja egyébként az, hogy a fenntartható fejlődést segítse elő. A Földön nagyjából kétmillárd autó és teherautó van, amelyek nagy része még fosszilis üzemanyagot használ. A Tesla vezére ezen szeretne változtatni és évente a globális flotta 1 százalékát elektromos járművel pótolni. Ez azt jelenti, hogy minden évben nagyjából 20 millió új elektromos autót helyeztetne a forgalomba.

Mikor lépünk a Marsra?

Az idén Elon Musk nyerte el az Axel Springer kiadóvállalat díját, amelyet olyan, világszerte ismert személyiségeknek ítélnek oda, akik innovatív szemléletükkel és megoldásaikkal jelentős hatást gyakorolnak a technológiai fejlesztésekre és a kultúrára.

A napokban megrendezett díjkiosztót egészen különleges körülmények között tartották meg: egy SpaceX űrhajóvá átépített stúdióban, amit körbevettek hatalmas képernyőkkel.

A Villanyautósok.hu cikke felidézi, hogy az esemény egy ötletes sztorira épült: a Starship elindul a Marsra, majd az este végére meg is érkezik és leszáll a vörös bolygóra. A kellékek nem merültek ki látványos CGI elemekben és hanghatásokban, járt hozzá két SpaceX szkafanderbe öltözött pilóta is, akik az „űrhajót" irányították.

A koronavírusból kigyógyult Musk nagyon élvezte a színes sci-fi showt, amelynek keretében 45 perces interjút is adott a német kiadó vezetőjének és köszöntötte őt a német egészségügyi miniszter is.

Az alábbiakban megtekintheti a teljes, 1 óra 10 perces angol nyelvű videót, de aki esetleg nem ismeri a nyelvet, annak is érdekes lehet az első pár perc, illetve 1 óra 5 perctől a show vége, a Marsra szállás:

A díjátadónak keretet adó showból átvezetve az első kérdés arra irányult, mikor léphet majd ember a Marsra. Musk felidézte, hogy a Mars és a Föld 26 havonta van mindig legközelebb egymáshoz, így az utakat is illik ehhez igazítani.

A legutóbbi ilyen alkalom éppen néhány hete volt, úgyhogy mostanhoz képest 2 évre tervezik az első ember nélküli űrhajó elindítását, és 4-6 év múlva - a tervek szerint - indulhatnakc is az első űrhajósok.

Két-három éven belül még az is előfordulhat, hogy Musk maga is az űrbe látogat – na nem a Marsra, csak megnézi kívülről a bolygónkat. Ennél azonban sokkal fontosabbnak tartja, hogy az emberiség megtelepedjen a Holdon és a Marson. Ez nem csak bebiztosítaná az emberi faj fennmaradását egy, esetlegesen a Föld bolygót érő (vagy az emberiség által előidézett) katasztrófa esetén, de motiválná is az eljövendő generációkat a felfedezésre, a kutatásra.