Endrei Juditról ezt csak kevesen tudják - A legendás bemondónő elárult egy titkot

Tudod, az ismert magyar tévéseknek mi az eredeti neve?

Műsorvezetők eredeti neve kvíz
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Endrei Judit 1976-ban lett a Magyar Televízió bemondónője, majd olyan népszerű műsorok szerkesztő-műsorvezetője is volt, mint a Homokóra, az Ablak, a Hétvége, a Leporello, a Paraván, a Napközi, a Tízórai, a Gólyahír vagy a Kincsestár. A köztévének 1998-ban intett búcsút. 

A Magyar Televízió fénykorában a nézők úgy érezhették, a bemondónők szinte ott vannak a nappalijukban, szinte családtagnak számítottak. Vannak dolgok, amiket azonban nem tudtak róluk. Például azt, hogy Endrei Judit nem ezen a néven született. 

Műsorvezetők eredeti neve

Az Anno az én tévém című könyvében árulta el, hogy nehezen kimondható neve miatt javasolták a névváltoztatást. Mivel Szentendrén élt, a Szentendrei nevet szerette volna választani, de az túl hosszúnak találtatott, így lett belőle Endrei, amit a rendszerváltás után fel is vett. 

Nem Endrei Judit az egyetlen, aki a hazai televíziósok közül nem a születési nevével vált ismertté. Képes kvízünkben tesztelheted, mennyire jól ismered az ismert tévések eredeti nevét.

Endrei Juditról ezt csak kevesen tudják - A legendás bemondónő elárult egy titkot
Indulhat a kvíz 6 kérdéses játék

1. Mi Endrei Judit születési neve?

Mi Endrei Judit születési neve?

2. Mi Vitray Tamás születési neve?

Mi Vitray Tamás születési neve?

3. Mi Havas Henrik születési neve?

Mi Havas Henrik születési neve?

4. Mi Vujity Tvrtko születési neve?

Mi Vujity Tvrtko születési neve?

5. Mi Rákay Philip születési neve?

Mi Rákay Philip születési neve?

6. Mi Villám Géza születési neve?

Mi Villám Géza születési neve?

/ találat Eredmény
/6 találat - összesen:

Fotók forrása: MTVA/Zih Zsolt, RTL Klub, TV2, MTVA, MTI/Földi Imre

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük